Eşanjör

Mobil Menu

PLAKALI EŞANJÖR

Plakalı Eşanjör Nedir?

Plakalı eşanjörler sıcaklıkları farklı iki akışkanın , plakaların yüzeyinde ısı transferi yapmasını sağlayan tesisat ekipmanıdır.

Plakalı Eşanjör Nedir?

Geniş anlatımı ile   plakalı eşanjörler  veya plakalı ısı değiştiriciler  sıcaklıkları farklı iki  akışkanın ,farklı tiplerdeki plakaların yüzeyinde birbirlerine temas etmeden hareket ederek, ısı transferi yapmasını sağlayan makinelerdir. 

Plakalı eşanjörler bulunduğu tesisatı korumasının yanı sıra farklı akışkanların birbirlerine karışmadan plakalar üzerinde ısılarını aktarması sebebiyle ısıtma ve soğutma işlemlerinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Eşanjörler ,Bunun yanında sistemdeki ısıtıcı veya soğutucu kaynakları, tesisattaki zamanla biriken tortu, pisliklerden ve sistemde oluşan aşırı basınçtan korur. Eşanjörler , tesisatlarda ısıtma, soğutma, devre ayırıcı, basınç kırıcı gibi birçok alanda kullanılabilirler.

Plakalı eşanjör servis konusunda uzman mühendis kadromuzla eşanjör bakımı ve eşanjör yedek parça hizmetlerimiz için ayrıca bakınız.

Sağlam ve dayanıklı MIT plakalı ısı eşanjörleri sayesinde tesisat sistemleriniz güvende!

 

Plakalı eşanjör modelleri için tıklayınız.

Lehimli eşanjör modelleri için tıklayınız.

Plakalı eşanjörler ısı transfer prensiplerinden iletim ve taşınım prensiplerine göre çalışır. Kısaca eşanjör iki farklı akışkanın eşanjör plakaları yüzeyinde karışmadan ters yüzeylerden geçerek ısı transferi yaptıran makinelerdir.  Eşanjörlerin Isı transferi ince bir plaka vasıtasıyla gerçekleştiğinden muadil kullanılabilecek diğer ürünlere oranla yüksek verime sahiptirler. Eşanjörler ısıtıcı ve soğutucu kaynakları tesisatta meydana gelebilecek zararlardan koruduğu için hem kaynakların ömrünü artırmakta, hem de kullanıldığı süre boyunca kullanıcılara ekonomiklik sağlamaktadır. Bunun dışında bir çok kullanım alanı olan eşanjörler sayesinde enerji verimliliği ,gıda çözümleride gerçekleştirilebilinir.

 

 

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

EŞANJÖR SERVİS